Jakie puzzle kupić dwuletniemu dziecku?

Pierwsze puzzle można z powodzeniem kupić już dla dzieci w wieku 1,5- 2 lata. Pamiętać trzeba o tym, że dzieci w tym wieku uwielbiają brać przedmioty do buzi, próbować, smakować i ssać. Dlatego też puzzle tekturowe dla maluchów nie są dobrym rozwiązaniem. Najlepsze puzzle dla 2 latka to  drewniane lub piankowe.

Puzzle drewniane

Wybór drewnianych puzzli dla dziecka dwuletniego jest spory. Wiele firm produkuje puzzle drewniane składające się z kilku elementów, np. Goki, Smily Play, Trefl, Brimarex. Puzzle z wizerunkiem zwierzątka, postaci, pojazdu itd. dziecko ma dopasować kształtem do wydrążonych w deseczce otworów. Wiele tego typu puzzli wyposażonych jest w specjalne uchwyty, aby dziecku ułatwić wzięcie do rączki poszczególnych elementów. Są też puzzle polegające na ułożeniu konkretnego obrazka z kilku elementów. Wyraziste kolory przyciągają wzrok dziecka, które chętnie próbuje ułożyć misia, pieska czy samochodzik.

Drewniane puzzle są bezpieczne, ekologiczne i trwałe. To fantastyczny prezent dla dwulatka, gwarancja dobrej zabawy.

Puzzle piankowe

Alternatywą dla puzzli drewnianych będą puzzle piankowe. Z dużych fragmentów wykonuje się maty piankowe, które po złożeniu są świetnym miejscem do zabawy. Z puzzli piankowych można też tworzyć nieskomplikowane budowle – domki, zwierzątka, samochody. Z puzzli tych dziecko może układać także konkretne obrazki, tak samo jak z drewnianych.

Puzzle piankowe do kąpieli

Maluchy uwielbiają bawić się w kąpieli, a do tego puzzle piankowe również się nadają. Puzzle takie dziecko może nie tylko łączyć ze sobą, ale i po zamoczeniu przyklejać do wanny. Rewelacyjnie nadają się do takiej zabawy puzzle belgijskiej marki Quut. Figurki z pianki są lekkie, unoszą się na wodzie. To fantastyczny pomysł dla dzieci, które nie lubią kąpieli. Pomaga oswoić się z wodą i sprawia, że kąpiel staje się przyjemnością.

Zalety puzzli

Puzzle to zabawka, która niesamowicie rozwija wyobraźnię dziecka. Maluchy uczą się koncentracji i skupienia uwagi, rozwijają się ich zdolności manualne. Puzzle dla 2 latka to wartościowa i godna polecenia zabawka.